• Konkurs recytatorski

    15 maja odbył się konkurs recytatorski pt. "Bawimy się wierszami Brzechwy". Wzięły w nim udział dzieci 5 i 6 letnie z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły oraz z Przedszkola nr 74 w Gdańsku.
    Celem konkursu była "zabawa" tekstami Jana Brzechwy, rozwijanie zainteresowania poezją dziecięcą oraz umożliwienie dzieciom zaprezentowania swoich umiejętności recytatorskich na większym forum. Każde dziecko przygotowało jeden wybrany wiersz. Zadaniem uczestników było także przygotowanie stroju lub rekwizytu pasującego do tematyki utworu.
    Uczestników oceniało jury, biorąc pod uwagę dobór repertuaru, interpretację, kulturę słowa oraz ogólny wyraz artystyczny. Komisja konkursowa wyłoniła zwycięzców oraz wręczyła dyplomy i nagrody:
    I miejsce - Zuzanna Zander, Przedszkole nr 74, wiersz "Na straganie"
    II miejsce - Sandra Chelińska, SP nr 1, grupa 0 D, wiersz "Tydzień"
    III miejsce - Maja Supińska, Przedszkole nr 74, wiersz "Kaczka Dziwaczka"
    wyróżnienia:
    Piotr Kozioł - 0 A, Eliza Skórska - 0 B, Dominik Lewandowski - 0 D, Nina Dudzic - P nr 74, Aleksandra Szkutnik - P nr 74
    Gratulujemy!!!

    Organizatorki:
    Grażyna Piepiórka
    Katarzyna Kantor
    Małgorzata Rzepecka

  • Międzyprzedszkolny Przegląd Teatrzyków Dziecięcych

    Dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Teatrzyków Dziecięcych o tematyce przyrodniczo - ekologicznej, który odbył się 24 kwietnia 2012 roku w Przedszkolu nr 75 na Morenie.
    Grupa „0”B i „0”D pod opieką wychowawczyń p. Andżeliki Gliwa i p. Małgorzaty Rzepeckiej wspólnie przygotowały inscenizację pt. „Skargi przyrody”.
    Nasze pociechy miały możliwość obejrzeć inne inscenizacje przygotowane przez dzieci z pobliskich przedszkoli.
    Za wspaniałe występy młodzi „artyści” zostali nagrodzeni dyplomem i nagrodą, a także słodkim poczęstunkiem.

    Andżelika Gliwa

  • VI Wojewódzki Konkurs Dramowy „Zwierciadło”

    Uczniowie klasy VI a (Marcelina Siastacz, Joanna Ruszkiewicz, Julia Piecha, Julia Jakubowska i Franek Matuszewski) w kwietniu wzięli udział w VI Wojewódzkim Konkursie Dramowym „Zwierciadło”.
    Tematem tegorocznego przeglądu była plotka w szkole. Uczniowie samodzielnie napisali scenariusz tej dramy, jak również zadbali o wyraz artystyczny przedstawienia.
    Na konkursie zajęli II miejsce, a Marcelina Siastacz została wyróżniona za swoje zdolności aktorskie. Gratulujemy!!!

    Elżbieta Lisowska

  • Spacer po Gdańsku

    20 kwietnia 2012 r. w ramach obchodów Dni Gdańska, odbyła się impreza dla klas czwartych SPACER PO GDAŃSKU.
    Uczniowie zgromadzeni na holu przy „ zerówkach” obejrzeli prezentację multimedialną z omówieniem „Spacerkiem po Gdańsku”. Następnie dzieci wysłuchały legendy „Lwy gdańskie” i zespoły z klas (przy każdym zadaniu inne dzieci) układały z puzzli herb Gdańska oraz znajdowały drogę w labiryncie od statku do portu. Klasy miały także za zadanie narysować plakat reklamujący Gdańsk. Uczniowie zapoznani zostali ze słowniczkiem pojęć morskich, wspólnie zaśpiewaliśmy szantę „Gdzie ta keja”. Ostatnim zadaniem dla zespołów było rozwiązanie krzyżówki o Gdańsku.
    „Spacer po Gdańsku” zakończyło wręczenie gospodarzom klas podziękowań oraz słodyczy i pamiątkowych znaczków.
    W taki sposób przypomnieliśmy sobie najważniejsze zabytki Gdańska.

    Alicja Katarzyna Zajączkowska
    Małgorzata Czeszkiewicz

  • Spotanie z Andrzejem Perepeczko

    W spotkaniu, które odbyło się dnia 20 kwietnia 2012 r. wzięły udział klasy: 4A, wszystkie klasy piąte oraz klasy 6A i 6B. Naszym gościem był pisarz Andrzej Perepeczko.
    Urodzony we Lwowie, całe swoje życie związał ze Szkołą Morską i morzem. Był wieloletnim wykładowcą Akademii Morskiej w Gdyni. Jest znanym i bardzo popularnym pisarzem marynistą. W swoim dorobku ma kilkadziesiąt książek dla dorosłych i dzieci, a także podręczniki i skrypty dla studentów. Jest autorem książek o przygodach Dzikiej Mrówki.
    Przez ponad dwie godziny nasz gość opowiadał o swoim życiu, przygodach, twórczości. W sposób niezwykle ciekawy i dowcipny opowiadał o chwilami ciężkich i trudnych czasach. Od naszego gościa biła energia i niezwykły optymizm.
    Było to niewątpliwie wyjątkowe spotkanie, które długo będziemy pamiętać. Uczniowi, i my – nauczyciele.
    Dziękujemy Panie Andrzeju !!!

    Alicja Katarzyna Zajączkowska

  • Konkurs plastyczny "Pisanka"

    W kwietniu odbyła się druga edycja międzyszkolnego konkursu plastycznego pt. "Pisanka". Konkurs organizowała Szkoła Podstawowa nr 65 im. Alfa Liczmańskiego w Gdańsku. Wzięło w nim udział 12 szkół z klasami integracyjnymi z całego Gdańska i Gdyni.
    Konkurs odbywał się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 0 - III, klasy IV - VI.
    Nadesłano 48 prac plastycznych.
    Z radością informujemy, że II miejsce (w kategorii wiekowej - klasy O-III) zajął Kasjan Żyrek z grupy przedszkolnej "A".
    Zwycięzcy gratulujemy!!!

    Katarzyna Kantor

  • Powitanie wiosny

    Z dalekiego kraju bociany wracają,
    a zielone żabki w strachu uciekają
    A dzieci się cieszą, a dzieci się śmieją,
    że wróciła wiosna, że śniegi topnieją.

    Dnia 21 marca wreszcie nadeszła wiosna! Wcześniej nauczycielki realizując program wyjaśniały dzieciom fakt, że po zimie następuje wiosna. Dzieci obserwowały zmiany atmosferyczne związane z porą roku i temperaturą. Poznały charakterystyczne zjawiska, występujące w okresie przedwiośnia. Obserwowały ożywienie wśród zwierząt i ptaków, pojawienie się pierwszych kwiatów, aż wreszcie nadszedł dzień, kiedy mogły pożegnać zimę.
    Grupy przedszkolne z naszej szkoły uroczyście powitały wiosnę podczas wspólnej zabawy i zajęć pod hasłem "Powitanie wiosny". Nie zabrakło piosenek, tańca i wierszy, oczywiście o wiosennej tematyce. Zajęcia zorganizowały Panie: Grażyna Piepiórka, Katarzyna Kantor, Andżelika Gliwa, Barbara Wojnicz i Małgorzata Rzepecka. W tym dniu niektóre dzieci przyszły do szkoły ubrane na zielono.
    Wesołą dekorację do zajęć stanowiły kolorowe wiosenne kwiaty oraz kukły przedstawiające Marzannę. Nie obyło się bez tradycyjnego spaceru nad staw i pożegnania Marzanny słowami: "Marzanno, Marzanno, ty zimowa panno! Zrób miejsce wiośnie, uciekaj gdzie pieprz rośnie...".
    Pożegnaliśmy czas chłodu i krótkich dni! Teraz czekamy na słońce!

    Katarzyna Kantor

  • Warsztaty lalkarskie

    Pacynki tak jak ludzie mają twarze

    W sobotnie przedpołudnie kawiarnia Cafe Alegoria zamieniła się w pracownię projektową. Podczas warsztatów każdy artysta – uczeń z klasy I B miał szansę stworzyć własną niepowtarzalną pacynkę, która przeniosła go w świat baśni i z pewnością stała się początkiem wiele rodzinnych przedstawień.
    Podczas warsztatów każde dziecko wykonało swoją lalkę. Nie musiało umieć szyć, żeby dać sobie radę. Dzieciaki same decydowały jak będzie wyglądała ich własna pacynka, nadawały jej różny charakter. Szmatki są w każdym domu, każdy ma ciuchy, z których wyrósł lub się zniszczyły.
    Wszystkie dzieci pod okiem animatora tworzyły wspaniałe pacynki, którymi z radością bawią się wieczorami w domu udając najróżniejsze głosy i postacie.

    Beata Stajnke

  • Konkurs 50 Tysięcy

     W grudniu 2011 roku rozpoczęła się sportowa rywalizacja najmłodszych uczniów szkół podstawowych Gdańska. Reprezentacje "Jedynki" klas pierwszych, drugich i trzecich w rewelacyjny sposób przechodziły przez wszystkie szczeble eliminacji awansując do półfinału i następnie do finału Mistrzostw Gdańska w konkursie "50- tysięcy". Finał tego konkursu odbył się w Szkole Podstawowej nr 42 w piątek 9 marca 2012 r. Nasi mali sportowcy, po zaciętej walce zdobyli:
    • klasy 1 - III miejsce
    • klasy 2 - II miejsce
    • klasy 3 - II miejsce
    Sukces ich jest tym większy, iż w Gdańsku jest przeszło 90 placówek oświatowych szkolnictwa podstawowego!
    Twórcami sukcesów dzieciaków od wielu lat są: p. Krystyna Zimny, p. Tomasz Michałowski oraz p. Jolanta Kazanowska, a także nauczyciele nauczania zintegrowanego.

    Beata Kupracz

  • Ekorewolucja - Tesco dla szkół

    Grupa uczniów z naszego gimnazjum pod opieką pani Doroty Krawczuk przeprowadziła "Ekorewolucję" dla klas młodszych na terenie Szkoły Podstawowej. Polegała ona na zebraniu funduszy na zakup koszy do segregacji śmieci. Zespól ten przygotował krótki filmik dokumentujący tą akcję i pod nazwą "Dzieci Śmieci" stanął do Ogólnopolskiego Konkursu "Ekorewolucja" - Tesco dla Szkół. Dzięki głosom internautów zdobyliśmy nagrodę dla szkoły - PRACOWNIĘ MULTIMEDIALNĄ.
    W dniu 2 marca, na uroczystej gali otrzymaliśmy nagrody i 23 marca została uruchomiona nasza nowoczesna pracownia multimedialna.
    Cieszymy się bardzo, że baza dydaktyczna naszej szkoły wzbogaciła się o nowoczesny sprzęt.

    Dorota Krawczuk

  • Spotanie z misjonarzem

    29 lutego 2012r. w dniu zakończenia rekolekcji kolejny raz uczniowie naszej szkoły mieli okazję spotkać się z ciekawym człowiekiem. Tym razem był to ksiądz Marek Czajkowski, który przez wiele lat przebywał na misjach w Afryce.
    Ojciec Marek opowiadał dzieciom o kulturze, zwyczajach oraz problemach ludzi mieszkających na Czarnym Lądzie. Dzieci mogły zapoznać się z życiem swoich rówieśników oraz zobaczyć i dotknąć przedmiotów, których używają na co dzień. Celem tego spotkania było zapoznanie dzieci z życiem ludzi Afryki i trudem pracy misjonarzy, a także wychowanie do niesienia pomocy misjonarzom poprzez modlitwę i ofiarę.
    Uczniowie zostali ubrani w różne kolory, w zależności od kontynentu. Europę symbolizowała biel, czerwień to Ameryka, zieleń – Afryka, kolor żółty to Azja, a błękit oznaczał Australię i Oceanię. Dzieci w czasie spotkania ofiarowały swoją radość, modlitwę oraz budowały MOST braterstwa misyjnego z rówieśnikami z krajów misyjnych.
    Dzieci były bardzo zadowolone ze spotkania. Oto co napisały:
    ”Misjonarz opowiadał nam różne historie związane z jego misjami w Afryce. Pokazywał nam też instrumenty i drewniany kalendarz, który przyniósł ze sobą. Najbardziej podobało mi się opowiadanie o kurach. Spotkanie z misjonarzem było bardzo ciekawe”.
    Ala Kuśmirak kl. 3c
    „Spotkanie z Misjonarzem było dla mnie niezapomnianym przeżyciem. Misjonarz bardzo ciekawie opowiadał o swoich wyprawach w różne części świata. Spotykał tam dużo miłych ludzi, którym opowiadał o Jezusie”.
    Natalia Piejko kl. 3c
    „Najbardziej na spotkaniu z Misjonarzem podobała mi się opowieść o trzech kostkach cukru”.
    Ola Filipska kl. 3c
    „Misjonarz pokazał nam różne przedmioty, które zrobiły dzieci (gitarę, kalendarz). Odmówił modlitwę „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Maryjo” w języku plemiennym. Spotkanie z Misjonarzem było bardzo ciekawe i pouczające.”
    Laura Piecha kl. 3c


    Jolanta Tarłowska

  • Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

    W ramach Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole odbyły się trzy konkursy. Dnia 22 lutego 2012 r. uczniowie klas III-IV wzięli udział w konkursie pięknego opowiadania baśni “Opowiem ci bajkę…” Laureatami tego konkursu została Laura Piecha z klasy III c i Antonina Ziemian z klasy IV b.
    Dnia 23 lutego 2012 r. uczniowie klas V i VI mogli sprawdzić swoje wiadomości o języku polskim w konkursie: ”Czy znasz język ojczysty?” W wielu językowych konkurencjach zmierzyło się kilka drużyn, zwycięstwo odnieśli uczniowie z klasy Va i VIb.
    Dzieci uzdolnione plastycznie mogły spróbować swych sił w konkursie plastycznym “Nasze pomysły na ortogramy”. Nagrodzeni zostali Marta Gliwa, Julia Jakubowska i Weronika Bruździńska. Wyróżnienia otrzymali: Natalia Jankowska i Szymon Konefka.
    Wszystkie konkursy cieszyły się dużym zainteresowaniem.

    Elżbieta Lisowska i Ewa Zalewska

  • Warsztaty - Mały fizyk

    Dnia 21 lutego, grupa 0"A" wzięła w udział w warsztatach dla najmłodszych pt. "Mały Fizyk" w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym. Były to zajęcia, podczas których cała grupa wspólnie wykonywała zaskakujące eksperymenty fizyczne. Materiałem badań były przedmioty i substancje, które wszyscy mogą znaleźć we własnych domu lub kuchni. Dzieci dowiedziały się co zrobić, aby "nauczyć jajko pływać" bądź własnoręcznie stworzyć czynny wulkan... Okazało się, że niesamowite zjawiska wcale nie muszą być wynikiem zaklęć czy czarów. Wizyta w Edu Parku przekonała wszystkich jak zaskakująca i magiczna może być fizyka!
    Celem zajęć było pobudzenie kreatywności i wyobraźni dzieci, obudzenie w nich ciekawości świata, zachęcanie do stawiania pytań i zastanawiania się nad rzeczami z pozoru oczywistymi.

    Katarzyna Kantor
    Grażyna Piepiórka

  • "Zemsta" ciągle żywa

    Koło Teatralne „Po prostu 1” przenosi widzów w świat romantycznych uniesień i sąsiedzkich waśni.

    Koło Teatralne „Po prostu 1” działające w ZKPiG nr 20 w Gdańsku kolejny raz zaskoczyło widzów swoją determinacją w pokazywaniu wielkich utworów doby romantyzmu. Tym razem młodzi aktorzy pod kierunkiem pani Elżbiety-Anny Mionskowskiej postanowili zmierzyć się z komedią Aleksandra Fredry. Przez dwa miesiące poznawali trudny język tamtych czasów i doskonalili umiejętność mówienia wierszem tekstów czołowego komediopisarza doby romantyzmu. Jednocześnie, w celu lepszego poznania sztuki obejrzeli znakomity spektakl teatru TV z 1972 ze wspaniałymi kreacjami Jana Świderskiego, Czesława Wołłejki i Wojciecha Pokory w roli szalonego Papkina. Ze względu na długość tekstu postanowiono przypisać kilku aktorów do jednej postaci. Dzięki temu młodzi aktorzy mogli porównywać swoją grę, doskonaląc warsztat pracy.
    16 stycznia 2012 roku odbyła się premiera sztuki. Kolejny raz widzowie – uczniowie naszego Gimnazjum nr 27 i Szkoły Podstawowej nr 1 - zostali zaskoczeni niezwykle dojrzałą grą aktorską. W roli krzykliwego i ciągle awanturującego się Cześnika wystąpiła Zosia Maśnicka- uczennica XX LO oraz Ola Tyszczuk. Obie kreacje okazały się bardzo trafione i przypadły do gustu widzom. Bardzo podobali się również uczniowie grający Papkina: Ania Mielewczyk-uczennica technikum, oraz uczniowie ZKPiG nr 20 Kasia Litwin i Rafał Januszewski. W rolę odrobinę zakłamanego Rejenta Milczka wcieliły się Natalia Łojko, Karolina Wrzuś i Julia Raduńska. Piękną Klarę zagrały Patrycja Ogorzałek, Marynia Mazur i Dominika Horn. Sylwia Szczepańska i Ania Biłyj bez problemu odnalazły się w roli „nieco podstarzałego malowidła” czyli Podstoliny. Ignacy Kwapisz i Karolina Kluczek to rozkochany w Klarze Wacław. Widzowie zwrócili również uwagę na bardzo dobrą grę Oli Wędołowskiej, Gosi Łyjak, Pauliny Ściślak i Oliwii Witeckiej, które wcieliły się w postacie Dyndalskiego i skromnych mularzy. Niewątpliwym atutem przedstawienia – obok naprawdę dobrego warsztatu aktorskiego – była interesująca scenografia i piękne kostiumy nawiązujące do epoki. Dużą rolę odegrało również oświetlenie, które podkreślało znaczenie poszczególnych scen. Dekoracją i samym oświetleniem zajmował się pan Jacek Myszk, któremu należą się wielkie brawa.
    Młodzi aktorzy z koła teatralnego „Po prostu 1” za swoją ciężką dwumiesięczną pracę zostali nagrodzeni wielkimi brawami i pochlebnymi opiniami wyrażanymi przez uczniów, nauczycieli i gości ze Szkoły Podstawowej nr 55 – uczniów klas 6.
    W środowy wieczór - 25 stycznia 2012 - zaprezentujemy tę sztukę rodzicom i znajomym wszystkich aktorów grających w spektaklu. Pełni emocji będziemy czekać na ich reakcję. A od czwartku zaczniemy myśleć o klejonym przedstawieniu.

    Elżbieta-Anna Mionskowska

  • Zlot aniołów na poziomie anielskim

    Długo i niecierpliwie wyczekiwany „zlot aniołów” klas pierwszych, drugich i trzecich - na poziomie trzysta naszej szkoły nazwanym „poziomem anielskim” - miał miejsce 22 grudnia 2011 roku.
    Program tegorocznego spotkania był bardzo urozmaicony. Uczniowie w iście anielskich strojach ze skrzydłami aż do „nieba” wzięli udział w wielu atrakcjach tego dnia. Był koncert kolęd, w którym brały udział wszystkie chóry anielski reprezentujące swoje klasy, było przedstawienie jasełkowe przygotowane przez klasę Ie, a także konkurs na najpiękniejsze skrzydła anielskie.
    Pewnie niejeden prawdziwy Anioł chętnie skorzystałby z pomysłów na swoje nowe skrzydła. Dzieci wykonały również własne projekty aniołów.
    Wizjonerskie prace plastyczne ozdobiły korytarze szkoły. Spotkanie zakończył anielski korowód. Uroczystość przeplatana była wspólnie śpiewanymi kolędami.
    Było pięknie, radośnie i anielsko :)

    Jolanta Tarłowska

  • Jasełka klasy 2d

    Dnia 21.12.2011 roku uczniowie klasy 2d pod kierunkiem p. Patrycji Jagodzińskiej-Kłos przedstawili tradycyjne Jasełka. Mali aktorzy wiernie odtworzyli swoje role przedstawiając sceny z narodzin Jezusa Chrystusa, śpiewając przy tym piękne kolędy i pastorałki. Byli św. Józef, Maryja, Aniołowie, Trzej Królowie, Gwiazdki, Pasterze i Dzieci. W uroczystości uczestniczyły klasy trzecie, które wspólnie z młodymi aktorami włączyły się do śpiewania kolęd wprowadzając wszystkich obecnych w świąteczny nastrój.

    Patrycja Jagodzińska-Kłos

  • Jasełka zerówek

    „Jest taki dzień, bardzo ciepły choć grudniowy;
    dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory.
    Jest taki dzień, w którym radość wita wszystkich,
    dzień, który już każdy z nas zna od kołyski.(...)

    Jest taki dzień tylko jeden raz do roku.
    Dzień, zwykły dzień, który liczy się od zmroku.
    Jest taki dzień, gdy jesteśmy wszyscy razem.
    Dzień, piękny dzień dziś nam rok go składa w darze.”

    Jedną z najstarszych polskich tradycji bożonarodzeniowych jest przedstawienie historii narodzenia Bożego Dzieciątka. Również dzieci z grup przedszkolnych naszej szkoły przedstawiły scenę Narodzenia Pańskiego.
    Na scenie pojawili się św. Józef, Maryja, Trzej Królowie, Pastuszkowie i Anioły śpiewające kolędy. Mali aktorzy zachwycili widownię, która w skupieniu obejrzała odegrane scenki.
    Wszyscy zwrócili uwagę na nastrojową scenografię wprowadzającą w opowieść wigilijną. Klimat tamtej nocy podkreślały niecodzienne kostiumy dzieci oraz rozbrzmiewające kolędy.
    Zaprezentowane przedstawienie wprowadziło wszystkich w magiczny nastrój, ponieważ Święta Bożego Narodzenia są czasem szczególnym w życiu każdego z nas.

    Grażyna Piepiórka
    Katarzyna Kantor
    Andżelika Gliwa
    Barbara Wojnicz
    Małgorzata Rzepecka

  • Lekcja dla przedszkolaków

    Dnia 9 grudnia 2011 roku uczniowie z klasy IIA gościli na lekcji zaproszonych przedszkolaków z Przedszkola nr 75 na Morenie. Wszystkie dzieci wzięły udział w lekcji związanej z postacią Mikołaja oraz z Bożym Narodzeniem. Uczniowie i goście wspaniale pracowali pod kierunkiem nauczycielek – p. Beaty Kupracz i p. Mileny Banasiewicz. W wyniku zgodnego współdziałania wszystkich dzieci powstały piękne i pomysłowe prace plastyczne.

    Beata Kupracz

  • Mikołajki zerówek

    Dzień 6 grudnia jest szczególnym dniem dla najmłodszych członków społeczności szkolnej, w tym to dniu zgodnie z tradycją już od samego rana, dzieci oczekiwały przybycia Świętego Mikołaja. Jest on najbardziej zapracowanym świętym. Zazwyczaj nosi czerwony strój, który przypomina szatę biskupią. Na jego cześć każde dziecko miało na sobie „coś” koloru czerwonego. Jednak nasz gość zakradł się niespodziewanie i zostawił dla dzieci taki oto list:

    Kochane Dzieci!!!
    Bardzo się cieszę, że otrzymałem od Was tyle listów.
    Jak wiecie mieszkam w dalekiej Laponii na kole podbiegunowym. Przez cały rok moje elfy ciężko pracują żeby wszystkie dzieci na całym świecie mogły otrzymać jakiś podarek. A ja, kiedy siadam wieczorem w swoim ulubionym fotelu, przed kominkiem i piję gorące kakao myślę ciepło o Was. Lubię czytać listy, w których opowiadacie nie tylko o tym, co chcecie dostać, ale o sobie i swoich bliskich oraz takie, w których dziękujecie za zeszłoroczne prezenty. Cieszy mnie to, że pamiętacie o rodzicach, koleżankach, kolegach, paniach w szkole. Życzę Wam abyście wszyscy byli zdrowi, uśmiechnięci i szczęśliwi!
    Jestem zadowolony, że cierpliwie czekaliście na moje przybycie. Musicie pamiętać, że na świecie jest bardzo wiele dzieci - a ja tylko jeden! Dlatego – zostawiam każdemu drobny upominek i szybciutko jadę dalej. Pamiętajcie, że patrzę na Was przez cały czas i notuję Wasze dobre uczynki i wzorowe zachowanie w swoim magicznym starym zeszycie! Warto się starać! Mikołaj wszystko widzi.... więc bądźcie grzeczne, słuchajcie rodziców i panie w szkole przez kolejny rok!
    Teraz muszę już kończyć. Jadę dalej – renifery już czekaj! Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie!
    Święty Mikołaj

    Radości nie było końca! Do listu dołączony był bowiem podarunek dla każdego. Oprócz tego wszyscy zostali obdarowani słodyczami. Na zakończenie - dzieci z grup przedszkolnych zaprezentowały piosenki o tematyce świątecznej i zimowej. Niepowtarzalny nastrój stworzyła również piękna dekoracja.

    Organizatorki:
    Grażyna Piepiórka
    Katarzyna Kantor
    Andżelika Gliwa
    Barbara Wojnicz
    Małgorzata Rzepecka

  • Andrzejki

    W dniu 30 listopada odbyły się Andrzejki. Dzieci poznały historię i tradycję wróżb andrzejkowych, które wprowadziły wszystkich w magiczną atmosferę. Dzieci wróżyły sobie z bucików, lały wosk, sprawdzały z kim połączy je los i kim będą w przyszłości. Oj, niektórzy byli bardzo zaskoczeni!
    Dla dzieci była to świetna zabawa z przekazaniem naszej ludowej tradycji. Andrzejkowym wróżbom towarzyszyły zabawy i tańce oraz słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Dzień ten wypełniony był śmiechem, śpiewem i oczywiście wróżbami.
    Wszyscy dobrze się bawiliśmy, a teraz czekamy na spełnienie marzeń.

    Organizatorki:
    Grażyna Piepiórka
    Katarzyna Kantor
    Andżelika Gliwa
    Barbara Wojnicz
    Małgorzata Rzepecka

strona:

Galeria zdjęć