POMORSKIE HOSPICJUM DLA DZIECI

Wolontariuszki Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Maja, Emilka, Zuzia, Marysia i Iga pomagają swoim śmiertelnie chorym kolegom.

W sobotę 18 lutego 2017 r. w Ratuszu Staromiejskim w Gdańsku wolontariusze Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci otrzymali wyróżnienia podczas corocznej gali „Człowiek Człowiekowi Człowiekiem”. Główną nagrodę otzymała Maja Trzeciak z klasy 5e SP1.

Serce dla Hospicjum

Podczas Tygodnia Wolontariatu Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci uczniowie naszej szkoły pokazali, że mają wspaniałe i otwarte na potrzeby innych serca.

W trakcie akcji „Serce dla Hospicjum”, która trwała od 13 do 17 lutego 2017roku, uczniowie klas 1-3, 4-6 oraz gimnazjum, wykonali i przekazali dla podopiecznych PHD  ponad 400 wspaniałych serc z gipsu, masy solnej, uszytych czy narysowanych.  Wszystkie te serca zostały przekazane Pomorskiemu Hospicjum dla Dzieci podczas Gali Wolontariatu w Ratuszu Staromiejskim 18 lutego 2017roku. Każdy mały podopieczny PHD otrzyma moc serc od naszych uczniów w ciągu najbliższych dni.

To cudownie otrzymywać dary od innych, ale podczas tej akcji uczniowie naszej szkoły przekonali się, że jeszcze cudowniej jest dać coś innym z własnego serca, pracę swoich rąk z mocą pozytywnych myśli, życzeń a czasami i modlitw, zapisanych na kartkach lub wpisanych w wyrzeźbione serce.

Te wszystkie dary serc trafią do wszystkich dzieci, którymi opiekuje się Pomorskie Hospicjum dla Dzieci i sprawią, że na ich twarzach pojawi się uśmiech.

Chciałabym serdecznie podziękować wszystkim nauczycielom i uczniom, którzy tak wspaniale włączyli się do akcji, a szczególnie pani Sylwii Halman-Kulik, która z wielkim oddaniem przez cały tydzień pomagała uczniom w wykonaniu niezliczonej ilości serc.

Jeżeli podobało Ci się robienie serc i chciałbyś częściej brać udział  w podobnych akcjach, to zgłoś się do nas i zostań wolontariuszem Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Zapraszamy :)

Małgorzata Zmysłowska – wolontariusz

Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci w SP1