• Pokaz mody sportowej

    10.05.2017 odbył się pokaz mody sportowej, na którym zebrały się wszystkie zerówki. Zaczęliśmy rozgrzewką, po czym każde dziecko prezentowało na wybiegu strój sportowy, mogliśmy zobaczyć m.in. piłkarzy, tenisistów, gimnastyczki i wiele innych. Po pokazie bawiliśmy się wspólnie przy muzyce. 

    Karolina Domeracka

  • Fotograficzna przygoda
    Krzysztof S., uczeń klasy II B, został laureatem II miejsca w Konkursie fotograficznym "Pomorskie - fajna przygoda" w kategorii klas I - III. Jury nagrodziło jego zdjęcie "Dużo morza w Rewie", wykonane 26.03.2017, oceniając estetykę pracy, pomysł, ujęcie tematu, technikę. Konkurs, który Honorowym Patronatem objął Wojewoda Pomorski, pan Dariusz Drelich, organizowała Szkoła Podstawowa Nr 82 w Gdańsku - Klukowie.
    Serdecznie gratulujemy :)
    Koordynator konkursu
    Małgorzata Biernat
  • Swięto Zjednoczonej Europy

    W niedzielę 7 maja 2017r. ZKPiG nr 20 uczestniczyło w obchodach Święta Europy. Przygotowałyśmy 2 odmienne przyrodniczo i kulturowo kraje – Szwecję i Portugalię. Na obu naszych stoiskach dominowały barwy narodowe prezentowanych państw. Na tablicach umieściłyśmy zdjęcia, symbole oraz najważniejsze informacje. Na stolikach znajdowały się kosze z narodowymi produktami, biuletyny zawierające wiadomości o obu krajach, ulotki z ciekawostkami oraz quizy. W szwedzkiej strefie zaserwowałyśmy  klopsiki z żurawiną, chleb z konfiturą z borówki i żurawiny, cynamonowe bułeczki kanelbullar, pierniczki pepparkakor. Na stanowisku portugalskim można było skosztować  cynamonowych ciasteczek z budyniem pasteis, różnorodnych przekąsek. W kąciku dla dzieci na najmłodszych czekały kolorowanki, żółto-niebieskie, czerwono-zielone klocki oraz  do wyklejenia mapy Szwecji (z żółto-niebieskimi kulkami z bibuły) i Portugalii (z korkiem). Kilkoro dzieci z klasy 4d przebrało się za postaci związane ze Szwecją (Św. Łucja, Pippi, łoś) oraz Portugalią (Henryk Żeglarz, Cristiano Ronaldo, dziewczynka w portugalskim stroju ludowym). Kolejną atrakcją były kartonowe postaci naturalnej wielkości w strojach ludowych. Wiele emocji wzbudziły występy naszych uczniów. Dziewczynki z 5C zaśpiewały dwie piosenki zespołu ABBA. Szymon z 3D wykonał 2 własne utwory poświęcone obu krajom.Podsumowaniem naszych działań niech będą słowa Pani Konsul Szwecji Magdaleny Pramfelt :  „piękne, żółto/niebieskie stoisko, bardzo szwedzkie ze wszystkimi symbolami, jak Pippi, albo czerwony koń rodem z Dalarna, (Dalahäst), regionu leżącego w północnej Szwecji, pyszne domowe bułeczki z cynamonem (kanelbullar), no i quiz nt. Szwecji oraz szwedzkie piosenki! Świetne pomysły i wielkie zaangażowanie! Gratulacje dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Za tę małą Szwecję w Gdańsku dziękuję czyli po szwedzku TACK!”. Serdecznie dziękujemy  wszystkim, którzy włączyli się w organizację i przeprowadzenie Święta Europy. Szczególne wyrazy podziękowania kierujemy do rodziców i uczniów z klasy 4d, dziewczynek z 5c oraz gimnazjalistów z  2B i 3B.

     

    Anna Olszewska
    Sylwia Halman - Kulik
    Magdalena Wilkołaska

  • Majowe święta

     W dniu 26. 04 uczniowie klasy II a zaprezentowali  na apelach, krótki program artystyczny z okazji świąt majowych. Nad całością przygotowań oraz sprawnym przebiegiem uroczystości czuwali wychowawcy klasy. Dopracowano wszystkie szczegóły. Od starannego przygotowania uczniów, przez scenografię, oprawę muzyczną po kotyliony. Każdy z apeli kończył się podsumowaniem przedstawionych wiadomości.

    M. Stachowicz
    J. Szymaniak

     

  • Ania i Julia prowadzą lekcję

    Świetną zabawę zapewniły swoim koleżankom i kolegom z klasy III c, dostarczając również wielu nowych doświadczeń, Ania i Julia. Dziewczynki poprowadziły zajęcia, których efektem było wykonanie – jak to nazwali uczniowie – gluta.

    Zadanie to pomysł taty Julii, który dodatkowo zakupił dla całej klasy wszystkie potrzebne materiały, czyli: klej, barwniki spożywcze, piankę do golenia i płyn Perwoll. Mieszając te składniki w odpowiednich proporcjach, można uzyskać plastyczną kolorową masę. Tworzenie daje mnóstwo radości, a dodatkowo uczy wytrwałości w dążeniu do uzyskania efektu.

    Bardzo dziękujemy Panu Krupińskiemu za pomysł i zakup potrzebnych materiałów.

    Uczniowie klasy III C z wychowawczynią, Małgorzatą Biernat

  • Test trzecioklasisty

    25 kwietnia uczniowie klas trzecich podsumowali swoją wiedzę w teście, przygotowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Sprawdzian ten dostarcza informacji o stopniu opanowania przez uczniów materiału z zakresu edukacji polonistycznej, matematycznej, społecznej i przyrodniczej oraz sprawdza stopień gotowości naszych dzieci do rozpoczęcia nauki w klasie IV.
    Brzmi poważnie …!?Spokojnie, to był tylko „trzecioteścik”J Matma – łatwa, język polski – „bułka z masłem”, a przyroda… rewelacja. Jednym słowem:
    PRZYSZLIŚMY – NAPISALIŚMY – ZALICZYLIŚMY!
    No dobra, dobra, na wyniki dopiero czekamy.

    Uczniowie klas trzecich
    PS. Nasza Pani powiedziała, że jest pewna naszych wyników – na maksa!!!
    Beata Stajnke

  • Wizyta Straży Miejskiej

    Wizyta Straży Miejskiej
    20 kwietnia klasę 2 A odwiedzili funkcjonariusze Straży Miejskiej. Podczas tej wizyty rozmawialiśmy o bezpieczeństwie w domu, szkole i na ulicy oraz obejrzeliśmy film edukacyjny związany z tym tematem.
    M. Stachowicz
    J. Szymaniak
  • W klasie IV będzie ciekawie!

    Wychowawcy wraz ze swoimi trzecioklasistami przy wsparciu nauczycieli przedmiotów „oswajają klasę IV”. Co to znaczy? Pokazują dzieciom, że po wakacjach nauka będzie wyglądać bardzo podobnie jak do tej pory: w życzliwej atmosferze, z uśmiechniętym nauczycielem, z dużym udziałem gier i zabaw dydaktycznych, zajęć praktycznych – gdzie tylko taka forma będzie możliwa. Uczniowie uczestniczą w lekcjach klas IV i sami mogą się przekonać, że są gotowi do nauki na II poziomie edukacyjnym.

    Na zdjęciach: klasa III C w odwiedzinach na lekcji przyrody klasy IV C pod wodzą Pani Moniki Chwiej; temat: Pierwsza pomoc przedmedyczna).

    Małgorzata Biernat

  •  "80 lat Hobbita"
    Od 15 marca w naszej szkole był realizowany projekt " 80 lat < Hobbita>". W ramach tego wydarzenia został ogłoszony konkurs plastyczny pt. " W sieci pajęczej". Uczniowie klas 5 i 6 pod opieką Pani Sylwii Hallman- Kulik wykonali pająki z papieru i innych materiałów. Pani Magdalena Wilkołaska przygotowała z kolei konkurs dla klas 4-6 pt. " Szkatułka pełna skarbów". Podczas zajęć j.polskiego klasy 6 oraz niektóre klasy 5 omówiły fragmenty powieści J. R. R. Tolkiena. Efektem ich działań był Konkurs Żywego Słowa pt. " Jak snuć, prawić , gawędzić i opowiadać wybraną przygodę Bilba Bagginsa" przeprowadzony przez polonistki na poziomie klasowym. Najlepsi gawędziarze zmierzyli się podczas szkolnego etapu tego konkursu i zaprezentowali swoje umiejętności przed liczną publicznością, która nagrodziła artystów gromkimi brawami. Laureatów i finalistów wytypowały Panie Alicja Chorążewicz i Anna Kozioł. W ramach projektu Pani Alicja Chorążewicz zaprosiła znane baśniarki Panią Elżbietę Stanilewicz oraz Panią Groszek Stanilewicz. Zaprezentowały one fascynujące opowieści ze skarbca mitów celtyckich. Koło teatralne prowadzone przez Panią Alicję Chorążewicz przygotowało scenki z powieści. Zachwyceni uczniowie z zapartym tchem śledzili wspaniały popis gry aktorskiej w wykonaniu uczniów klas 5 i 6.
    Powyższe działania wskazują na duże zainteresowanie powieścią fantasy. Nie ulega wątpliwości, ze warto realizować tego typu projekty w przyszłości.
    Anna Kozioł
     
  • W Muzem II Wojny Światowej

    Przedstawiciele klasy VI D odwiedzili Muzeum II Wojny Światowej. Do odwiedzenia muzeum zachęcił nas jeden z uczniów, który z ogromna pasją i zachwytem opowiedział nam o swoich wrażeniach po zwiedzeniu ekspozycji. Postanowiliśmy odwiedzić Muzeum II Wojny Światowej i osobiście przekonać się , czy na nas również zrobi ono takie wrażenie. Po blisko trzech godzinach zwiedzania, w doskonałych humorach, pełni nowych doświadczeń i wzbogaceni wiedzą udaliśmy się na spotkanie z Panem Waldemarem Kowalskim. Maciej Butowski przekazał na jego ręce pamiątki rodzinne w postaci listów swojego pradziadka. Zostały one napisane w czasach II wojny światowej i wzbogacą zbiory muzealne. Zachęcamy do odwiedzenia muzeum, na nas zrobiło ono bardzo pozytywne wrażenie.

    Magdalena Link

  • W krainie czekolady

    W krainie czekolady

    Uczniowie klasy III C w środę, 12.04.17., podczas zajęć odbyli podróż w czasie. Cofnęli się aż do 1013 roku p.n.e., aby spotkać młodego wojownika indiańskiego, odkrywającego tajemnicze ziarna na drzewie o przepięknych różowo – fioletowych kwiatach. Dalszą część opowieści stanowiły historie Europejczyków, którzy dopływając do Nowego Świata, poznawali nieznany ląd wraz z jego fauną i florą. Były tam również owe ziarna – sycące, aromatyczne i dające niezwykłą moc…
    Tak! To były ziarna kakaowca, z których przyrządzano „napój bogów”, przywracający siły, a nawet zdrowie wyczerpanym. I minęły jeszcze setki lat, zanim opracowano technologię produkcji tabliczek czekolady – najpopularniejszego obecnie smakołyku, otrzymywanego z owych niezwykłych ziaren…
    O tym wszystkim trzecioklasiści dowiedzieli się podczas lektury książki gdańskiej autorki, Anny Czerwińskiej – Rydel, „Moc czekolady”, uzupełnionej materiałami multimedialnymi o tym, jak współcześnie robi się czekoladowe smakołyki. Chwilę relaksu zapełnił taniec oczywiście do piosenki pt. „Czekolada”. A na koniec uczniowie projektowali serię opakowań na czekoladki tak, jak wymyślił to jeszcze przed II wojną światową ostatni rodu Wedlów – Jan. Odrobinkę kosztując czekoladek…
    Tak klasa III C świętowała Dzień Czekolady!

    Małgorzata Biernat

  • List do królowej

    21 kwietnia królowa Wielkiej Brytanii, Elżbieta II, będzie obchodziła swoje 91. urodziny. Z tej okazji uczniowie klas 4tych napisali do niej listy oraz stworzyli kartki urodzinowe. Uczniowie wykazali się niezwykła kreatywnością, życzyli królowej przede wszystkim zdrowia, spokoju, wielu prawnuków, kolorowych kapeluszy oraz pokoju na świecie. Wszystkie kartki zostały wysłane razem, czekamy na odpowiedź :)

    Klaudia Kozłowska

  • Warsztaty zdrowego odżywiania

    04 kwietnia klasa 2a uczestniczyła w warsztatach dotyczących zdrowego odżywiania. Uczniowie mieli okazję samodzielnie skomponować zdrowy posiłek.

    Joanna Szymaniak
    Malgorzata Stachowicz

  • Zastosowanie nowych technologii w nauce

    Nasza szkoła bierze udział w VIII edycji interaktywnego programu do nauki słówek języka angielskiego Insta.Ling (https://instaling.pl/). Nauczyciel przydziela słówka z przerabianego w szkole materiału, a uczniowie razem z Insta.Ling powtarzają je w domu. Nauczyciel i rodzice dostają szczegółowe raporty o systematyczności pracy ucznia i jego postępach w nauce, a Insta.Ling dba, aby powtórki słówek były dostosowane indywidualnie do potrzeb ucznia. Uczestnictwo w Programie Insta.Ling dla Szkół daje bezpłatny dostęp do systemu dla nauczyciela, uczniów i rodziców.
    Podopieczni pani Barbary Grabowskiej i pani Klaudii Kozłowskiej regularnie wykonują kilkuminutowe sesje, które mają na celu utrwalenie poznanego na lekcjach słownictwa. Uczniowie mogą przekonać się, że krótka a systematyczna praca, dzięki wykorzystaniu tej ciekawej aplikacji, jest nie tylko przyjemna, ale i skuteczna.

    Koordynator
    Barbara Grabowska

  • Elemel jestem

    Wróbelek Elemelek miał wystąpić przed dziećmi, ale łamie sobie skrzydełko. Wypadek uniemożliwia mu wykonanie zadania, więc zastępuje go …szkolny woźny…

    Tak zaczyna się opowieść, którą 30.03.2017. obejrzeli na scenie szkolnej sali teatralnej uczniowie klas I – III. Spektakl zaprezentował Teatr Klapa, czyli uwielbiani przez dzieci Kminek i Koperek, a właściwie tym razem Koperek w towarzystwie pani aktorki. Występujący nawiązali z publicznością bardzo dobry kontakt, zapraszając uczniów do współudziału w przedstawieniu. Dzieci żywo i emocjonalnie reagowały na pokazywane sceny, a przede wszystkim dużo się uśmiechały.

    Małgorzata Biernat

  • Liryka dla Smyka

    22.03.2017 w Pałacy Młodzieży w Gdańsku odbył się 2. Gdański Konkurs Recytatorski "Liryka dla Smyka". Naszą szkołę godnie reperezentowało 9 uczennic z klas 2 i 3. Wróciliśmy z konkursu z sukcesami: 1 miejsce Kalina Cyrta z 3b, 2 miejsce Ania Jaśkiewicz z 2d, wyróżnienia zdobyły Helenka Chmielińska-Plaszczyk z 3e i Ania Bajera z 3c. Wszystkim uczestnikom, a szczególnie nagrodzonym gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
                                                                                                                                                               Anna Wus-Kunkel

  • Marzanna

    Grupa 0C żegna zimę i przywołuje wiosnę z pomocą marzanny.

    Anna Leoszewska

  • Międzynarodowy Dzień Szczęścia

    Co to jest szczęście? Co to znaczy: być szczęśliwym?
    Odpowiedzi na te pytania poszukujemy często przez całe życie, nie zawsze je znajdując. Tym razem taką próbę podjęli najmłodsi uczniowie naszej szkoły. Zainspirowani opowiadaniami i własnymi doświadczeniami definiowali pojęcie i zastanawiali się, kiedy bywają szczęśliwi, co sprawi, że w życiu jego zaznają.
    Szczęściem trzeba się dzielić!
    Dlatego uczniowie „wypełnili szczęściem” papierowe baloniki i umieścili je na holu tak, aby każdy mógł się poczęstować odrobinką radości.
    Czy bycie szczęśliwym jest ważne?
    To jest tak ważne, że Organizacja Narodów Zjednoczonych wydała specjalną rezolucję, ustanawiającą 20 marca Międzynarodowym Dniem Szczęścia, którego obchody uczciliśmy w tym roku w naszej szkole.

    Beata Sowa
    Małgorzata Biernat

  • Warsztaty o owadach
    Uczniowie z klasy 2A wzięli udział w warsztatach o owadach podczas, których dowiedzieli się o nich wiele ciekawostek oraz poznali największego szkodnika świata!
    Małgorzata Stachowicz
    Joanna Szymaniak
  • Warsztaty chemiczne w klasie 2A
    Uczniowie klasy 2A wzięli udział w warsztatach o zdrowym odżywianiu podczas, których dowiedzieli się , ile cukru zawiera mała butelka coli oraz czym jest czerwony barwnik w czerwonych sokach.

    Małgorzata Stachowicz
    Joanna Szymaniak

     
strona:

Galeria zdjęć