• Uroczystości pod Płytą Pomordowanych Nauczycieli w Gdańsku
  W dniu 11 października 2018  roku uczniowie klasy 5F Szkoły Podstawowej nr 1 wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział w uroczystym apelu poległych przy Płycie Pomordowanych Nauczycieli w Gdańsku przy ul. Wałowej 21.
  Mirosław Śmiarowski
 • Sztafetowe biegi dzieci

  10 paździenika reprzentacja uczniów naszej szkoły brała udział w Sztafetowych biegach dzieci, zajmując tym razem odleglejsze miejsce. Wszystko jeszcze przed nimi!

  Artur Szeliski

 • Zdobywcy Pachołka!

  Jakim celom służyło oliwskie wzgórze Pachołek? Dlaczego zbudowano na nim ceglaną wieżę i co się z nią stało? Kim była Luiza, której imieniem nazwano sąsiednie wzniesienie? Kto zwyciężył w Bitwie pod Oliwą? Odpowiedzi na te pytania i wiele, wiele innych poznali “Zdobywcy Pachołka”, czyli uczniowie klasy II C, uczęszczający na zajęcia Kółka “Mój Gdańsk”. Korzystając z wyjątkowo wspaniałej pogody wspięli się na wzgórze Pachołek, aby podziwiać panoramę Gdańska i piękne ubarwienie jesiennych liści.

   

  Kierownik wyprawy

  Małgorzata Biernat

 • Wycieczka do Centrum Solidarności
  Klasa 2 A brała udział w warsztatach "Odkrywcy przeszłości" i zwiedzała wystawę w Europejskim Centrum Solidarności. Dzieci mogły dowiedzieć się co to jest historia i kiedy się zaczyna, a także poszukać różnic w otaczającym nas świecie. Podczas warsztatów była gra w bierki, przebieranie się i poznawanie przedmiotów z lat 90-tych.
  Karolina Sternicka
 • „Wodny Ogród Dolnego Miasta”

  10. października klasa 5a wybrała się do centrum Gdańska. Przeszliśmy ulicą Długą, by dotrzeć do terenu rekreacyjnego Dolnego Miasta. Udaliśmy się na spacer przy historycznej fosie, gdzie przyroda pięknie przenika się z historią. Odbyliśmy warsztaty w formie gry terenowej, które poszerzyły naszą wiedzę na temat zwierząt i roślin związanych ze środowiskiem wodnym.

  Klaudia Loda, Milena Banasiewicz

 • Dzień Edukacji Narodowej
  „Z rąk do rąk podajemy skromnej mądrości dar zwyczajny Cz. Miłosz  
  Z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej  klasa 3 B, w imieniu uczniów naszej szkoły, miała okazję złożyć wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły podziękowania za trud wychowawczy, przekazywaną wiedzę, zaangażowanie i serce okazywane każdego dnia.  Swoją wdzięczność wyrazili poprzez zaprezentowany program artystyczny, w którym nie zabrakło zabawnych wierszyków, piosenek i układu choreograficznego.
  Izabela Barańska, Patrycja Jagodzińska i Agata Lepek
   
 • Rozdanie Nagród Prezydenta Miasta Gdańska

  W dniu dzisiejszym odbyło się uroczyste rozdanie Nagród Prezydenta Miasta Gdańska Pawła Adamowicza w ramach Gdańskich Obchodów Dnia Edukacji Narodowej.  Nagrody z rąk Prezydenta otrzymały panie Halina Ponikowska oraz wicedyrektor Katarzyna Oleszczuk. Składamy serdeczne gratulacje oraz życzymy dalszych sukcesów zawodowych.

 • Szkoła różnorodności

  W poniedziałek 8 października 2018 roku odbyły się pierwsze warsztaty z cyklu „Szkoła różnorodności”. Uczestnicy, uczniowie z klas 4 – 6 , w  ciekawy, praktyczny sposób dowiadywali się, co się stanie jeśli kawa, herbata czy czekolada „opuszczą” przyjęcie urodzinowe i powrócą do krajów, z których pochodzą. Po prostu będzie pusto! Dowiedzieliśmy się skąd jest ryż, pszenica, bawełna. Zaskoczyło nas pochodzenie lodów - kto by pomyślał, że powstały w Chinach?!  A wiedzieliście, że Włodzimierz Szaranowicz pochodzi z Jugosławii? A Francuzi mówią, że Fryderyk Chopin i Maria Skłodowska-Curie byli ich krajanami.  Niech im będzie! Bo przecież Polacy mieszkali, pracowali i rozwijali swoje talenty niemalże na całym świecie. 
  Przepis na ślimaki, choć nie w ziołach, podał nam rodowity Francuz- pan Valerian. A w zajęciach bardzo aktywnie pomagała nam przesympatyczna pani Khedi, pochodząca z Czeczenii. Za trzy tygodnie spotykamy się ponownie. Co się będzie działo?- tego nikt z nas nie wie. Jedno jest pewne -  to, czego się nauczymy, pozostanie z nami na długo i pozwoli rozwinąć nasz spojrzenie na świat!

  Koordynatorki
  Anna Stąsiek i Justyna Zedlewska

 • Jesienna wycieczka

  W piątek, 5 października klasy trzecie wzięły udział w jesiennej wycieczce zatytułowanej „Kaszebsko checz. Program wycieczki obejmował zapoznanie się z historią i obyczajami kaszubskimi. Dzieci miały okazję uczestnictwa w prawdziwych wykopkach na polu,  a następnie skonsumowania zebranych ziemniaków prosto z ogniska. Do domu oprócz wielu wrażeń, dzieci zabrały  własnoręcznie przygotowane słoiki z kiszoną marchwią.

 • 6D w Jumpcity w Gdańsku

  01.10.2018 klasa 6d Dzień Chłopaka spędziła na sportowo, korzystając z atrakcji w parku trampolin w Gdańsku.

  Sylwia Halman- Kulik

 • Wszyscy znamy Zaruskiego!

  Każdy w “Jedynce” powinien znać postać patrona szkoły. A nie ma lepszej okazji ku temu niż spotkanie na jednym z dzieł jego życia. Mowa o żaglowcu “Generał Zaruski”, który kilka lat temu Miasto Gdańsk wykupiło z zapomnienia i wyremontowało. Teraz zwiedzając statek, ocieramy się o piękny i bogaty życiorys Generała. W tym roku z patronem szkoły spotkali się uczniowie klas IV a i IV g wraz z opiekunami.

   

  Koordynator projektu

  Małgorzata Biernat

 • Westerplatte - gra terenowa

  Uczniowie klasy 3a i 3b uczestniczyły w nietypowej lekcji, grze terenowej  mającej na celu przybliżenie historii Westerplatte.  Uczniowie łącząc zdobywanie wiedzy, współpracując ze sobą, znajdując podpowiedzi w zagadkach i zadaniach mieli za zadanie rozszyfrowanie treści tajnej depeszy mjr Henryka Sucharskiego do żołnierzy. Dodatkową atrakcją był przejazd drezyną historyczną trasą kolejową na terenie dawnej składnicy.

 • „Kolory Gdańska. Czerwień – królewska barwa”

  Koło „Młodych gdańszczan” podczas wrześniowego spaceru w ramach projektu „Gdańskich Miniatur”.

  Agnieszka Banasiak

 • Nocowisko klasy V c

  Wydaje się, że uczniowie czekają na dzwonek kończący lekcje, by w pośpiechu opuścić mury szkoły. Jednak uczniowie kasy V c postanowili spędzić noc szkole. Wieczorem 28 września spotkaliśmy się w szkolnej szatni. Każdy zabrał swój śpiwór, przytulanki, jedzonko na wieczór filmowy i kilka walizek, które wprawiły w zdumienie wychowawcę.  Po przygotowaniu miejsca do spania, przyszedł czas na upragnioną kolację w wersji fit- pizza! To jest to co uczeń klasy V c na nocowisku lubi najbardziej! Zjedzona kolacja dała wszystkim siły na wspólną zabawę dyskotekową i zwiedzanie zakamarków szkoły z latarkami w dłoni. Wspólnie spędzona noc był również wspaniałą okazją do świętowania Dnia Chłopaka. Panowie otrzymali wspaniałe upominki, które panie przygotowały własnoręcznie. I choć noc już była ciemna, a opiekunowie zmęczeni- uczestnikom nocowiska zmęczenie było obce. Sił wystarczyło na wspólne gry planszowe, bitwę na poduszki i ganianie po szkolnym korytarzu. A kiedy już zmęczenie niektórym dało się we znaki, przyszedł czas na szkolne kino. Film za filmem- aż do pobudki, która nieubłaganie nastąpiła o 6:00 nad ranem. Kiedy zapiał kur- posprzątane zostało miejsce noclegowe, zjedzone śniadanie i uśmiechnięci uczniowie klasy V c zostali oddani w ramiona rodziców.

  Zmęczone opiekunki
  Justyna Zedlewska i Anna Stąsiek

   

 • ,,EuroWeek – Szkoła Liderów” - obóz edukacyjny w Międzygórzu

  W dniach 24 - 28 września 2018r. 30-osobowa grupa uczniów z naszej szkoły pod opieką p. Anny Badach, p. Doroty Muszyńskiej i p. Anny Olszewskiej wzięła udział w obozie szkoleniowym ,,EuroWeek – Szkoła Liderów” w Międzygórzu koło Bystrzycy Kłodzkiej. Już po raz trzeci uczestniczyliśmy  w tym projekcie skierowanym do najzdolniejszej i najaktywniejszej młodzieży. Program  obozu obejmował 5 bloków tematycznych: 1) praca w grupie, 2) kierowanie, 3) kultury świata, 4) Europa – stosunki międzynarodowe, 5) liderstwo. Zajęcia były prowadzone w języku angielskim w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców Europejskiego Forum Młodzieży – wolontariuszy z różnych stron świata - Indii, Meksyku, Filipin, Wietnamu, Dominikany, Indonezji, Paragwaju i Peru. Pod ich kierunkiem uczestnicy mieli okazję dyskutować, poznawać kultury świata, uczyć się autoprezentacji, tworzyć impresje teatralne oraz przełamywać bariery w mówieniu po angielsku, współpracując w doskonałej atmosferze ze swoimi rówieśnikami z całej Polski. Zwiedzili też Bystrzycę Kłodzką i Kłodzko. Już dzisiaj planujemy udział w kolejnych edycjach tego programu.

  Link do filmów:
  https://wetransfer.com/downloads/dcbf7b6bb3d043a7a02eb9aef0460d2720181004203343/a0e95981cee3b88fde2e05d0519638aa20181004203343/258d2b

  Anna Badach
  Anna Olszewska
  Dorota Muszyńska

 • Seminarium w miejscowości Lixouri

  W dniach 20.09-27.09 2018 r. czworo naszych nauczycieli uczestniczyło w zagranicznym seminarium w miejscowości Lixouri na greckiej wyspie Kefalonia. Tematem przewodnim szkolenia była organizacja edukacji w Grecji i rozwiązania przygotowujące nauczycieli do wspierania rozwoju uczniów. 

   

  Beata Kochanowska

 • Targi „Czas na Młodzież”
  Klasa 3D podczas wtorkowego wyjścia na Targi „Czas na Młodzież”.
   
   
  Magdalena Chmielewska
 • Rozdanie nagród dla laureatów konkursu plastyczno-literackiego

  W czwartek, 6 września w Dworze Artusa podczas dorocznej ceremonii wręczenia Stypendium im. G.D. Fahrenheita odbyło się rozdanie nagród dla laureatów konkursu plastyczno-literackiego „Moje wymarzone międzynarodowe studia i ich znaczenie dla Gdańska”. Nasi uczniowie: Hubert Głowacki z kl.6d oraz Alicja Morawska z kl.7a zajęli 2 miejsce w kategorii plastycznej. Gratulujemy wygranej!!!

  Sylwia Halman- Kulik i Magdalena Wilkołaska

   

 • Dzieci też mają głos!

  Rzec by się chciało “Cudze chwalicie, swego nie znacie, sami nie wiecie, co posiadacie!” Tak, bo to polskie dzieci już 50 lat temu wymyśliły odznaczenie, które jest przyznawane dorosłym, działającym dla dobra najmłodszych. Można je otrzymać tylko na wniosek dzieci, które doceniają wielkie dzieła, ale też te mniejsze, płynące z serca.

  Order Uśmiechu - bo o nim mowa - to forma dziecięcej partycypacji w życiu społecznym, możliwość wyrażenia własnego zdania. A Dzień Orderu Uśmiechu, przypadający 21 września, był w naszej szkole okazją do przedstawienia uczniom tej idei oraz sylwetek niektórych Kawalerów Orderu Uśmiechu.

   

  Małgorzata Biernat

 • Dziś ostatni dzień głosowania!!!
  24.09.2018
  Dziś ostatni dzień głosowania!!! Zachęcamy aby oddać głos na projekt dzielnicowy nr 9 oraz ogólnomiejski nr 30.
  A tak o poparcie naszych projektów walczyliśmy wczoraj. W ostatnią niedzielę Szkolne Koło SKC wręczało ulotki zachęcające do głosowania na projekty nr 9 i 30 w ramach Budżetu Obywatelskiego. Akcję przeprowadzono przy kościele Bożego Ciała.
strona:

Galeria zdjęć