O bibliotece Regulaminy Z życia biblioteki Konkursy biblioteczne Maraton Czytelniczy

Wyzwanie Czytelnicze na rok 2018

Dzien_Otwarty_03.03.18.ppt

Biblioteka zaprasza uczniów klas młodszych  na zajęcia czytelnicze Czytanie na dywanie.

Uczniowie słuchają czytanych głośno  przez nauczyciela książek i audiobooków, rozmawiają o książkach i przy okazji wykonują prace plastyczne i rozwiązują  krzyżówki, rebusy, itp.

Przygotowujemy wystawki okolicznościowe związane z rocznicami i świętami: konkursy pięknego czytania, autorskie spotkania.

Organizujemy zabawy i różnego rodzaju zadania dla uczniów przebywających w bibliotece.

Chętni uczniowie uczestniczą w pracach porządkowych na terenie biblioteki. Układają książki w ramach danego działu, pomagają przy ewidencji podręczników oraz w przygotowaniu materiałów do wystawek.

W styczniu biblioteka przygotowuje pasowanie na czytelnika dla uczniów klas pierwszych.

Pierwszaki - czytelnikami

Uczniowie klas I mogą już w pełni korzystać z zasobów “Biblioteki Marzeń”. Za nimi ważne wydarzenie - “Pasowanie na czytelnika”, które odbyło się w naszej bibliotece w dniach 20.02 – 27.02. 18.

Każda klasa I oddzielnie uczestniczyła w tym spotkaniu. Podczas tej uroczystości uczniowie poznali zasady korzystania z wypożyczalni, a także dowiedzieli się, jaki księgozbiór pozostaje do ich dyspozycji.

Pierwszoklasiści przyrzekali szanować książki. Na ich twarzach malowała się radość z tego, że otwiera się przed nimi nowy świat przygód, ciekawych opowieści i niezwykłych przeżyć.

Spotkanie z p. Markiem Kamińskim

W piątek 16.03.biblioteka szkolna zorganizowała wyjście na spotkanie z podróżnikiem p. Markiem Kamińskim. Odbyło się ono w ramach Targów Książek (Filharmonia Bałtycka). W spotkaniu uczestniczyli zainteresowani uczniowie z klas 5-6. Można było usłyszeć różne ciekawostki z podróży p. Marka; dowiedzieć się, jakie książki napisał, a także zadać bezpośrednio pytania.