O szkole Patron Historia szkoły

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariusza Zaruskiego
ul. Poli Gojawiczyńskiej 10, 80-286 Gdańsk

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Mariusza Zaruskiego jest przyjazna uczniom, zapewnia bezpieczeństwo, dba o wysoki poziom kształcenia, uczy samodzielnego myślenia, łączy tradycję z nowoczesnością. Na wysoką jakość pracy szkoły składa się dorobek nauczycieli i specjalistów: logopedy, pedagogów, psychologów, terapeutów. Dzięki wykwalifikowanej kadrze szkoła zdobywa liczne certyfikaty („Szkoła Przyjazna Uczniom z Dysleksją”, „Szkoła z Klasą”, „Szkoła bez Przemocy”, „Szkoła Łowców Talentów”), bierze udział w ciekawych projektach („Rozwijamy kompetencje i programujemy przyszłość”- w ramach EFS, „Zdolni z Pomorza”,Edukacja Morska”, Gdańskie Lwiątka,Euro Lider”, Radosna Szkoła,Erasmus +”, „Budżet Obywatelski”), współpracuje z licznymi partnerami (Europejskim Centrum Solidarności, Kreatywną Pedagogiką, Gdańskim Ośrodkiem Sportu, Radą Dzielnicy, Fundacją Wspólnota Gdańska oraz okolicznymi przedszkolami, dla których od wielu lat organizuje imprezę pod hasłem „Z Mikołajem na sportowo”), realizuje programy wczesnej profilaktyki („Parpusiaki”, „Cukierek”), organizuje konkursy kuratoryjne, wojewódzkie, m. in.: „Snuj się, snuj bajeczko” pod patronatem Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka i ogólnopolskie. Szkoła dba o potrzeby dzieci niepełnosprawnych - na każdym poziomie wiekowym są organizowane klasy integracyjne. W szkole prężnie działa wolontariat - placówka zdobyła nagrodę Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Ponadto mamy szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych: "Koło Przedsiębiorczości", które kształtuje u młodych ludzi postawę aktywnego i odpowiedzialnego uczestnictwa w życiu gospodarczym i politycznym kraju, koło teatralne, przyrodniczo-turystyczne, matematyczne, informatyczne, koła językowe, plastyczno-techniczne, chór, koła sportowe z elementami sztuk walki.

Ważnym elementem tworzącym klimat szkoły jest jej baza lokalowa. Szkoła dysponuje: bezpiecznym placem zabaw dla dzieci, dwiema salami gimnastycznymi, siłownią, salą do gimnastyki korekcyjnej, boiskiem o nawierzchni naturalnej oraz ze sztuczną nawierzchnią, świetlicą, „Biblioteką Marzeń”, profesjonalną salą teatralną, stołówką, gabinetem pielęgniarki szkolnej. Szkoła jest malowniczo usytuowana, otoczona pasami zieleni, których uwieńczeniem jest dziedziniec szkolny z fontanną.

Szkoła Podstawowa nr 1 to wymarzona szkoła dla każdego dziecka.